top of page

UCZESTNICY

Nie muszą posiadać doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej. Nie ma żadnych szczególnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji. Podział na załogi następuje według wieku uczestników.

JACHTY

Uczestnicy rejsu będą żeglować i mieszkać na bogato wyposażonych, komfortowych jachtach kabinowych klasy TES32 ( 3 oddzielne kabiny). Na każdym jachcie są koje dla wszystkich członków załogi (7-8 uczestników + instruktor + ratownik), łazienka z WC, stół, kambuz z kuchenką gazową, ogrzewanie Webasto, wyposażenie (talerze, garnki, sztućce, czajnik, itp.) oraz pełne wyposażenie żeglarskie i ratunkowe. Jachty posiadają silniki pomocnicze.

ZAKWATEROWANIE

Uczestnicy będą nocować w kabinach jachtów, dlatego też niezbędny jest własny śpiwór. Instruktor będzie zakwaterowany na jachcie wraz z uczestnikami. Pakując się, weź pod uwagę, że będziesz mieszkał na niewielkiej przestrzeni z innymi ludźmi i nie będziesz miał zbyt wiele miejsca na swoje rzeczy dlatego też, prosimy o pakowanie się w miękką torbę bądź worek żeglarski zamiast walizki.

KADRA

Na każdą załogę będzie przypada instruktor – sternik posiadający odpowiedni stopień żeglarski i doświadczenie.

WYŻYWIENIE

Posiłki uczestnicy będą  przygotowywać razem z instruktorami na jachcie. Wszystkie składniki będą codziennie dowożone. Zapewniamy nieograniczony dostęp do wody pitnej.

POCZĄTEK / KONIEC REJSU

Przystań Port 110

Konstytucji 3 Maja 7, 14-200 Iława

DOJAZD

Zapewniamy transport z i do Czerska.

CENA OBEJMUJE

Rejs na jachtach kabinowych z pełnym wyżywieniem, opiekę kadry, podstawowe szkolenie żeglarskie, noclegi w kabinach jachtów, transport uczestników, uczestnictwo w innych atrakcjach. Foto relacje.

CHARAKTER IMPREZY

Na wysokiej klasy jachtach załogi uczą się ich obsługi, działania w zespole i na rzecz zespołu, ale przede wszystkim mają bliski kontakt z unikatową przyrodą pięknych Mazur i mogą się cieszyć niczym niezakłóconym wypoczynkiem pod żaglami. Będzie czas na kąpiele, plażowanie, frisbee i długie rozmowy z nowo poznanymi przyjaciółmi. Opalenizna gwarantowana bez względu na pogodę. Po całodziennym pływaniu biwaki przy ognisku gdzie żeglarskie bratnie dusze tworzą niezapomnianą atmosferę.

ZAJĘCIA

ORIENTACYJNY PLAN REJSU

Pierwszy dzień: zbiórka uczestników. Przejazd do portu 110 Iława. Następuje podział na załogi i  spotkanie z instruktorami. Instruktorzy zabierają swoje załogi na jacht. Do południa załogi zajmują się poznawaniem jachtu, sztauowaniem prowiantu i swoich rzeczy, taklowaniem i klarowaniem jachtu, podstawowe szkolenie poprzedzające wyjście na wodę. Po obiedzie planowane jest wypłynięcie z portu.

Kolejne dni: Uczestnicy spędzają dni żeglując, ucząc się sterowania i obsługi jachtu, poznając zwyczaje i tradycje żeglarskie. Na nocleg stają na biwakach lub w przystaniach żeglarskich. Codziennie w miedzy czasie korzystać będziemy z różnych dodatkowych atrakcji.


Ostatni dzień: sklarowanie i przekazanie jachtów, koniec rejsu – wyjazd.

 

Podstawową zasadą jest jak najpełniejszy, czynny udział wszystkich uczestników w organizowaniu życia rejsu. Instruktorzy stale czuwają nad swoimi załogami, starając się jednocześnie jak najmniej ograniczać ich samodzielność.

 

ATRAKCJE DODATKOWE

Podczas rejsu uczestnicy będą mieli możliwość  poznać atrakcje turystyczno - krajoznawcze Pojezierza Iławskiego – najdłuższe jezioro w Polsce.

- Wielka Żuława – największa wyspa w Europie na wodach śródlądowych.

- Supy

- Nauka i doskonalenie pływania.

- Wyprawa nad Jezioro Jasne – należy ono do najczystszych w Polsce! Światło dociera na głębokość 15 metrów, co sprawia niesamowite wrażenie. Woda pochodzi ze stopionej ogromnej bryły lodu, dlatego jest tak przejrzysta.

- Wieża widokowa w Siemianach, ustawiona blisko brzegu Jezioraka, ukazują oczom turystów niezwykłe krajobrazy, którym na pewno warto przyjrzeć się z bliska.
- Szymbark i ruiny zamku - to druga co do wielkości, po malborskiej, krzyżacka warownia.
- Warsztaty z ratownictwa wodnego - jak pływać pod żaglem, obsługiwać koło ratunkowe w wodzie, wiązać węzeł ratowniczy.

- Żeglarski Wieczór Kapitański przy ognisku.

- Mazurski Chill: kąpiele, plażowanie, zabawy integracyjne i sportowe.

- Basen

- Escape room

 

ORIENTACYJNY PLAN DNIA

  • 8.00 pobudka;

  • 8.00–8.30 toaleta poranna i klar na jachtach;

  • 8.30 odprawa załóg, omówienie planu dnia;

  • 8.40–9.40 śniadanie;

  • 10.00–19.00 zajęcia programowe (żeglowanie, zdobywanie umiejętności żeglarskich, zwiedzanie, korzystanie z atrakcji itp.), a w międzyczasie przerwa na obiad;

  • 19.00 kolacja;

  • 20.00 zajęcia różne (ogniska, szanty, uczestnictwo w imprezach żeglarskich, itp.);

  • 21:00/22:00/23.00 cisza nocna. ( zależne od grupy wiekowej )

 

 

Program może ulec zmianie w związku z pogodą. Dotyczy to w szczególności programu realizowanego na wodzie.
Ewentualne zmiany w programie mogą zajść również w związku z koniecznością realizowania odpowiednich wytycznych sanitarnych dotyczących organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży oraz dostępnością usług (np. w zakresie zwiedzanych w czasie wycieczek obiektów).

bottom of page